Przejdź do treści

Planet B2B przejmuje większościowe udziały w I-Dotcom LLC

Warszawa, 19 grudnia, 2022

 

Planet B2B S.A., dostawca rozwiązań B2B w Polsce, ogłosił, że nabył większościowy udział w firmie I-Dotcom LLC, z siedzibą w Henderson (USA), wyspecjalizowanej w dziedzinie budowania i obsługi platform dla sprzedawców wielokanałowych działających na terenie USA i Kanady.

 

I-Dotcom LLC posiada duże doświadczenie w obsłudze sprzedawców na Amazon Marketplace oraz dostawców rządowych instytucji posiadających umowy z rządowym marketplace - GSA Advantage (General Services Administration), na którym w USA obsługiwana jest sprzedaż online produktów i usług od podmiotów komercyjnych za ponad 30 miliardów USD rocznie.

 

Oprócz swojej specjalizacji w zakresie tworzenia oprogramowania dla platform do przetwarzania zamówień dla sprzedawców wielokanałowych, I-Dotcom LLC jest również podmiotem zaangażowanym w tworzenie i wdrażanie technologii AI (sztucznej inteligencji) do automatycznego realizowania zamówień. Firma posiada i rozwija w tej dziedzinie swoje innowacyjne rozwiązania, które z powodzeniem wdraża u swoich klientów.

 

Przejęcie większościowego pakietu I-Dotcom LLC przez Planet B2B S.A. jest punktem zwrotnym w rozwoju naszej spółki, nad osiągnięciem którego długo pracowaliśmy. Dostarczane przez I-Dotcom rozwiązania informatyczne, zgromadzone doświadczenia, zasoby informatyczne i umiejętności pozwolą Planet B2B S.A. wykorzystać optymalnie efekt synergii i rozszerzyć działalność Planet B2B na wysokomarżowym i stabilnym rynku e-commerce Stanów Zjednoczonych. Ponadto dzięki przejęciu I-Dotcom zamierzamy zacieśnić współpracę pomiędzy obiema firmami i rozbudować w Polsce zespół programistów oraz osób zarządzających projektami (PM) które będą dedykowane do obsługi rynku amerykańskiego. W aspekcie finansowym włączenie spółki I-Dotcom i utworzenie dzięki temu grupy kapitałowej Planet B2B pozwoli znacząco zwiększyć osiągane przychody i wyniki finansowe - powiedział Prezes Zarządu Planet B2B S.A. Paweł Wieliczko

 

O Planet B2B S.A.

Planet B2B S.A. jest spółką technologiczną, której działalność koncentruje się na tworzeniu i dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań, narzędzi, technologii i oprogramowania dla rynku e-commerce, ułatwiającego działalność handlową w internecie, w szczególności na rynku B2B tj. rynku dystrybucyjnego i hurtowego. Spółka kieruje swoje produkty do średnich i dużych dystrybutorów i hurtowni. 

 

O I-Dotcom LLC

I-Dotcom LLC to amerykańska firma informatyczna budująca i obsługująca systemy logistyczne, płatnicze oraz systemy do obsługi e-commerce, głównie dla modelu B2B. Ponadto posiada w USA utrwaloną pozycję w segmencie platform do obsługi zamówień dla sprzedawców wielokanałowych, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi sprzedawców na Amazon Marketplace oraz dostawców rządowych z umowami GSA (General Services Administration).